Giriş yapÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun

Paylaş | .
 

 Revalescent; Vampir Sistemi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Superbia
Yönetim
Yönetim
Superbia
Oyuncu : Katre.

MesajKonu: Revalescent; Vampir Sistemi   Paz Eyl. 22, 2013 4:15 pm

Yes'in kodlarını alaraktan yaptıgım sevgili VAMPİRLER

Dönüşüm ve yarı dönüşüm;
Kısa zaman aralığı mevcut olması şartı ile artarda AYNI vampir tarafından üç kez ısırılan bir büyücü kendisini ısıran vampirin kanını bedenine buyur ettikten sonra güneşe çıkmamakla lanetlenmiş, kızıl gözlerle dünyayı seyredebilecek bir vampir olmuş demektir.  Kofti ve insanları bir ya da iki kez ısıran bir vampir onları vampire dönüştürmediği takdirde onlar için bir ilah görüntüsü yaratmış, hayranlıklarını kazanmıştır. Bu yarı dönüşüm formu insanın duygusal ve fiziksel güdülerini bastırır, insani yetilerinin üzerinde bir kudret sunarken irade ile ruh arasındaki ince zinciri koparır.
Uyanma;
Bir vampir tarafından üç kere ısırılmış ve kan takası yapmış bir büyücünün kızıl gözlerle dünyaya bakması için arada yirmi dört saat geçmesi gerekir. Bu yirmi dört saatin sonunda, gece yarısında yani vampirlerin deyimi ile gün ölümünde yeni vampir gözlerini dünyaya açar, o andan itibaren yaklaşık on yıl boyunca önceliği “kan” ve güdüsü “hayatta kalmak” olacaktır. Yeni doğan bir vampir gözlerini açtığı sırada kendisini dönüştüren efendiyi görmediği takdirde saldırgan davranışlar sergiler.
Beslenme;
~Bir vampir sürekli hayvan kanı ile beslendiği takdirde kusursuz fiziğine veda etmiş olur. Gerçek bir ölü gibi çürümeye ve kokmaya başlar. Ancak yeni doğan bir vampire kendisini kaybetmemesi için ilk beslenmesi için hayvan kanı verildiği söylenir.
Vampirler bir insan veya büyücünün kanını tüketene kadar içerse yaklaşık olarak iki hafta boyunca avlanma ihtiyacı hissetmeyebilir. Ancak öldürmeyecek kadar kan aldığı farz edilirse makul olan ve güçlerinin sürekliliğini sağlayan üç günde bir avlanmasıdır.
~Bir efendi dönüştürdüğü vampire kendi kanını ikram ederse bu hem ödül, hem de artı güç demektir.
Görünüş;
Bir vampir dönüştürüldüğü yaş ve görüntüyü kaç yıl geçerse geçsin korumakla ödüllendirilmiştir.
Caine’in evlatları olarak addedilen vampirler mermer kadar pürüzsüz, soğuk, sert ve mat bir tene sahiptir. Gözleri ancak ve ancak susadıkları vakit kendilerine yasak iksir olarak sunulmuş olmasına karşın sonsuzluğunun basamaklarını korumak için zorunlu kılınmış olan kan kızılı rengini alır. İki dişi daima sivridir, tasarım sıkıntısı çeken filmlerdeki gibi birden uzayan dişler ve geriye kıvrılan dişler tamamen masaldır gecenin evlatları için. Tırnak ve saçları yaşayanlara göre oldukça yavaş bir şekilde uzar. Nefes alma ihtiyacı hissetmezler, gözlerini kırpmazlar ve istedikleri süre zarfınca hareketsiz durabilecek şekilde biçimlendirilmişlerdir.
~Yeni beslenen bir vampir teni ılık ve yumuşak bir tene sahip olabilir.
Fiziksel Getiri;
+Geceleri normal bir insan, kurtadam veya herhangi bir hayvandan çok daha iyi görebilirler.
+Duyma duyusu bir insana göre aşırı derece de gelişmiştir. Hatta sırf bu yüzden çoğu vampir insanlar arasında değil, ıssız bölgelerde yaşamlarını sürdürmeyi tercih eder.
+Koklama duyusu da bir insan için aşırı gelişmiştir, bir kurtadama denk sayılabilecek nitelikle koku alma kabiliyetleri sayesinde kişideki ruhsal değişimleri dahi analiz edebilirler.
+Bir vampir dönüştüğü ilk anda dahi insanüstü muazzam bir kudrete sahip olur.
+Çok hızlı hareket ederler, bu özellikleri yeni vampire dönüşmüş kimseleri geceleri ihbar etmekten farksızdır zira bir yeni doğmuş bir vampir hızı kontrol etmeyi ancak vakit kum gibi üzerinden akmaya başladığında yavaş yavaş öğrenir. Yaşlı vampirler ise bu konuda tamamen insan görüntüsü verebilirler.
+Yüksek rejenerasyon kabiliyetine sahiptir, bir vampir yaralarını hızlı bir şekilde iyileştirebilir.
Zihinsel Getiri;
(BU KISIM İÇİN ARAFTA OLDUĞUMU SÖYLEMEK DOĞRU OLUR, HER KAYNAKTA FARKLI YAZILMIŞ)
Yok edilme ve Zayıf Yönler;
Sarımsağın hiçbir tesiri yoktur, iğrenç kokusu dışında.
Ölümcül lanet olarak adlandırılmış lanetlerin vampirler üzerinde etkisi yoktur, zira lanetler ruha yapılır ve İsa’nın ölümüne zemin hazırlamış olduğu söylenilen vampirlerin zaten Tanrı tarafından lanetlendiği söylenmektedir.
Patranuslar da vampirler üzerinde etkili olmayan bir diğer husustur, zira bir vampir koftiden biraz da olsa fazla büyü gücüne sahiptir. Kendi patranuslarını yaratabilirler.
Nefes alan birisi tarafından davet edilmediği sürece hususi yerlere ve evlere girmeleri mümkün değildir.
İnanan birinin elinde kutsal su ve kutsal semboller bir vampirin teninde yanık izleri bırakabilir.
Kalbe sıkılan gümüş mermi, kalbe saplanmış gümüş bir kazık ve elbette bir şekilde kafasız bırakmak vampirler kesin sonuç veren öldürme yöntemleridir. Güçlü bir vampiri öldürdüğünüzde parçalara ayırmış dahi olsanız –kafasını kesmenizden bahsediyorum- onu yakarak kül haline getirmeniz önerilir böylelikle geri dönüp üzerinize kabus gibi çökmesini engelleyebilirsiniz, zira ateş canlı veya cansız her şeyin kıyametidir.
~Güneşe çıkamazlar. (istisna yok, büyü yok, tılsım yok, bu kesin.)
TERİMLER;
Renfield; İnsan ve koftilerin iki veya bir kere ısırarak iradeleri köreltilmiş hallerine vampirler arasında verilen isimdir.
Sourdre de Sang; Soyun atasına verilen isimdir. Sitemizde tek Sourdre de Sang Belle Morte’dir.
(DAHA FAZLA EKLEMEYİ DÜŞÜNÜYORUM AMA ŞİMDİLİK YORUM ALAYIM?)~~Ek Olarak;
++Mmm. Anita Blake kullanamıyor muyum? :/ Hiç mi :/ Baş Vampir ve Vampir ayrımı süper olurdu. Hem görevler sonucu verirdik falan :/
++Vampir Toplumunu da ekleyeceğim ama o kısım çok konuşulacak diye yazmak istemedim. Önce tartışalım sonra yazarım.
++Ben vampirlerin yasal vatandaş olmak yolunda adım attığını düşünerek Camarilla kuralları üzerinde oynama yapmak istiyorum.
++Caine'le bir tutulan yaratılış efsanesindeki gibi benden sonra 13 vampirden oluşan bir konsey olsun diye düşündüm, yani god mode takılmak çok sıkıcı olur. Belle Morte bu konseyi takmasa da konseydekilerin toplamının gücü Belle Morte'un gücünün iki tık altında olur falan.

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 

Revalescent; Vampir Sistemi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Revalescent :: r e v a l e s c e n t :: commentum; kurgu :: s i s t e m l e r-